İletişim
an image
Adresimiz

Mehmet Akif Ersoy Mah Fatih Bulvarı Yusuf İslam Sk No:22/B
Sultanbeyli /  İstanbul

Tel No
0216 398 30 39

Cihan Ekinci
0546 919 06 65


E-mail: pc.analiz@hotmail.com

Anakart Tamiri


 Anakartlar üzerinde birçok elektronik eleman vardır.Bunlar genel olarak öncelikle besleme elemanlarıdır ve ikinci elemanlarda data elemanlarıdır yani bunu ramlare indirgersek ramlerin beslemeleri mosfetlerle yapılır bu beslemeler bizim normal şebeke elektriğinin voltajının düşürülüp doğru akım vermesi gibi değil voltaj zaten mosfetlere gelmeden düşürülmüş ama burada ki voltaj digital olarak kare dalga şeklinde mosfetler beslenir ve çıkışları çok kontrollü şekilde rami beslemektir. İşte bu mosfetler ramler sokete takılırken yanlış takılması kısa devre olması veya torna vida kaçırılması sonucu mosfetler bozulur bunun tamiride mevcuttur.Cpu Soket Tamirinde genel olarak soket altları kopuk ve yerinden soğuk lehim olmuştur bu sorun çözümü için soket yerinden sökülür ve yerine yenisi lehimlenir.

 Bioslar ana kartın açılması esnasında boardı initialize eder yani ilk başlamasını sağlar ve bios entegreler assembly kodunda yazılmıştır. İşte bu kodlar çeşitli nedenlerle bozulmuştur . Biz bu bozulmuş bios üzerine bios yasarak durumu daha karışık hale getirmeyiz.Bu biosu siler üzerine temizinden yeni bios yazarız. Ama bazen bu chip bozulur aynı chipler bizde bulunur ve yenisiyle değiştirilir.

Aynı zamanda ekran kartları, bozuk modemler adsl veya dial up veya fax modem veya diğer tv kartlar vs... tamirleri bünyemizde yapılmaktadır.