Döviz Kurları

İletişim
an image
Adresimiz

Mehmet Akif Ersoy Mah Fatih Bulvarı Yusuf İslam Sk No:22/B
Sultanbeyli /  İstanbul

Tel No
0216 398 30 39

Cihan Ekinci
0546 919 06 65


E-mail: pc.analiz@hotmail.com

H.D.D Tamiri

laptoplaptoplaptop
Hardisk
 Bilgisayarınızdaki hayati önem taşıyan verileriniz, her zaman virüslerin, hackerların, sistem bozukluklarının, elektrik kesintilerinin ve benzeri risklerin tehdidi altındadır. Bilgilerinizin sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesi için birçok şart biraraya gelmelidir:
- Bilinçli kullanıcılar - Güvenilir bir bilgi işlem politikası - Sürekli yedekleme - Sabit voltaj, vs.

 Tüm bu şartlar sağlansa bile hergün ortaya daha tehlikelileri çıkmakta olan bilgisayar virüsleri bilgisayar kullanıcılarını tehdit etmektedir. Sisteminiz virüsler veya başka bir problem nedeniyle çöktüyse veya verilerinize ulaşamıyorsanız telaşlanmanıza gerek yok. Kesinlikle hiçbir işlem yapmadan bizi arayın. Hard diskiniz üzerinde bilinçsizce yapılacak veri kurtarma çalışmaları, durumu daha da kötüleştirebilir. Sağladığımız veri kurtarma hizmetleri, hardiskiniz üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan verilerin kurtarılabilen kısımlarının başka bir hard-disk veya CD-ROM'a kaydedilmesi prensibi ile yürütülmektedir.
 Veri kaybına uğradığınızda yapmanız gerekenler • Harddiskinizin elektrik ve data kablolarının yerlerine tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. • Mümkünse harddiski başka bir bilgisayara takarak deneyiniz. • Harddisk kontrol kartının sağlam olduğuna emin olunuz. • Bilgisayarınızı tekrar başlatarak BIOS tarafından görülüp görülmediğini kontrol ediniz.

 Veri kaybına uğradığınızda YAPMAMANIZ gerekenler • Harddisk üzerinde herhangi bir kurtarma aracı veya başka bir program çalıştırmayınız. Bu tip programlar, verilerinizin kurtarılabilme şansını önemli ölçüde azaltabilir. • Kurtarma işlemini kendi kendinize veya çalışmakta olduğunuz bilgisayar servisi firmaları aracılığı ile yapmaya kalkışmayınız. Veri kurtarma işlemi, bu konuda bilgi, tecrübe ve geçmişe sahip firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.
 Veri kaybına uğramamak için alınması gereken önlemler • Yedekleme – Günümüzde her türlü verinin yedeği, kolaylıkla alınabilmektedir. Önemli verilerinizin, programlarınızın ve dokümanlarınızın güncel yedeklerini bulundurunuz ve sıklıkla yedeklerinizin erişilebilir olduğunu kontrol ediniz. Birçok kullanıcı sürekli yedek aldığını düşünmekte, ancak bir arıza durumunda yedeklerin eski veya ulaşılamaz durumunda olduğunu farketmektedir. • Antivirüs kullanımı – Veri kayıplarının önemli bir kısmına virüsler neden olmaktadır. Kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun mutlaka güvenilir bir antivirüs yazılımı edinin ve internet üzerinden sürekli olarak güncelleme yapın. • Daha fazla bellek – Sisteminizin sahip olduğu RAM ne kadar fazla olursa, hardiskinize erişim de aynı oranda azalacaktır. Sistem hafızası dolduğunda, harddisk önbellek yaratmak için hafıza olarak kullanılmaya başlar. Bu durum, herhangi bir arızada veri kaybına uğrama olasılığınızı arttırır

Elektronik kart tamirlerinin ücretleri ortalama fiyatlarıdır arıza tespit ücretsizdir. Bilgi için bize ulaşın